Zapisy

Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, z zachowaniem kryterium wiekowego (w pierwszej kolejności dzieci, które ukończyły trzy lata). Pierwszeństwo zapisu do Przedszkola mają dzieci regularnie chodzące na zajęcia w grupie maluchów oraz rodzeństwo dotychczasowych Przedszkolaków. Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do przedszkola proszeni są o wcześniejszy mailowy lub telefoniczny kontakt z dyrektorem przedszkola w celu umówienia spotkania oraz wypełnienie karty zapisu dziecka.

Aktualności

W oczekiwaniu na wiosnę

Nim aura za oknem będzie nastrajała do spacerów na zewnątrz, wybierzemy się do kopalni soli w  Wieliczce, gdzie będziemy odkrywać baśniowe tajemnice Solilandii, spotkamy tajemniczego Skarbnika, a także  pobawimy się w towarzystwie skrzata – soliludka.  Kiedy szaruga za oknem stanie się wspomnieniem, my podczas zajęć z cyklu „Jeden obraz –wiele historii”  będziemy uważnie obserwować bogactwo barw w naszym otoczeniu. Budzący się z zimowego snu świat zwierząt będzie dobra okazją do  porozmawiania o różnicach pomiędzy płciami (a tym się zajmiemy w ramach zajęć przyrodniczych JAKU). Przygotowując się do  Świąt Wielkanocnych będziemy uczestniczyli w warsztatach zdobienia pisanek. W tym miesiącu rozpoczniemy także cykl zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Zimowy czas

W tym miesiącu w karnawałowych nastrojach  będziemy bawić na balach przebierańców. 11 lutego przywitamy w naszym przedszkolu gości, którzy przybędą z ciekawą audycją muzyczną pt. „Tańce narodów Europy”. Na zajęciach przyrodniczych Jaku odkryjemy tajemnice mikrobiologii i przyglądniemy się bakteriom. Na spotkaniu z historią sztuki skonstruujemy własną wieżę, która pomoże nam we właściwej komunikacji.  

Styczniowe plany

Z zapałem i chęcią do dalszej pracy wracamy do przedszkola po świątecznej przerwie. W tym miesiącu ponownie wybierzemy się do kina „Pod Baranami”, tym razem na drugą część ekranizacji bestsellerowej powieści „Emma i Kacper”. Podczas zajęć z cyklu „Jeden obraz, wiele historii” udamy się w świat renesansu, gdzie spotkamy się z Michałem Aniołem i odkryjemy tajemnice pierwszego malowidła ściennego. Podczas zajęć przyrodniczych „Jaku” zagłębimy się w świat tajemnic ludzkiego ciała. 30 stycznia razem z Dziadkami i Babciami będziemy uroczyście obchodzić Ich święto. Z tej okazji spotkamy się w Klubie Sportowym „Podwawelskim” na przygotowanym przez wszystkie grupy przedszkolne spektaklu.  

Magiczny czas grudniowy

Pomimo coraz zimniejszych dni grudzień jest miesiącem pełnym ciepła i magii. Już 8 grudnia odwiedzi nas długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Aby w pełni poczuć świąteczną atmosferę wybierzemy się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty muzealne „Czas niecodzienny - Boże Narodzenie”.  W tym miesiącu podczas zajęć z cyklu „Jeden obraz, wiele historii” będziemy pracować z zapachami, dźwiękami i obrazami, które wprowadzą nas w świat średniowiecznych skryptoriów i bibliotek. Tradycyjnie w czwartkowe popołudnia weźmiemy udział w dogoterapii, zajęciach z ceramiki oraz warsztatach przyrodniczych, podczas których zastanowimy się, jakie jest znaczenie kolorów w przyrodzie.

Listopadowe wydarzenia

Listopad będzie kolejnym miesiącem pełnym atrakcji. Już 5 listopada wybierzemy się do kina Pod Baranami na ekranizację bestsellerowej powieści „Emma i Kapcer”.  Będziemy także uczestniczyć w warsztatach pt., „Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu” organizowanych w Muzeum Narodowym.  Podczas zajęć z cyklu „Jeden obraz, wiele historii” wyruszymy w „podróż” do starożytnej Grecji, gdzie przyjrzymy się czarnym i czerwonym figurom uwiecznionym na antycznych naczyniach. 14 i 15 listopada odbędą się warsztaty, podczas których rodzice będą mieli możliwość bliższego doświadczenia istoty pedagogiki Marii Montessori.  Natomiast 18 listopada wszyscy będziemy mocno trzymać kciuki za czwórkę naszych przedszkolaków, którzy będą uczestniczyli w konkursie recytatorskim „Dziecięce charakterki”. Ponadto przez cały miesiąc rodzice szyją pluszaki – mikołajowe prezenty dla dzieci. 

Październikowe atrakcje

Październik obfituje w wiele edukacyjnych atrakcji. Chętne dzieci regularnie uczestniczą już w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki oraz z wyjazdów na basen. W tradycyjne czwartkowe popołudnia rozpoczną się zajęcia z ceramiki, dogoterapii oraz edukacji przyrodniczej. Podczas piątkowych zajęć z cyklu „Jeden obraz, wiele historii” wyruszymy w podróż do świata prehistorii. 15 października zawita w naszym przedszkolu pszczelarz, który opowie nam o swojej pracy i o tym, jaką rolę odgrywają w środowisku pszczoły, a także przedstawi jak wygląda prawdziwy ul.  Pod koniec miesiąca wybierzemy się do Filharmonii gdzie podczas koncertu pt. "Na zamku Czarnoksiężnika Muzycznego" spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie "gdzie jest muzyka?". 

 

Wycieczka i piknik integracyjny

Nowy miesiąc powitaliśmy wycieczką do „Wodnych Ogrodów” w Sierakowie, gdzie czekały na nas różnorodne atrakcje: bliski kontakt ze zwierzętami gospodarstwa domowego, pieczenie chleba, łowienie ryb i lepienie z gliny.  W sobotę 3 października spotkaliśmy się na integracji podczas pikniku zorganizowanego w Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” w Krakowie. Mieliśmy nie tylko okazję lepiej się poznać, ale także uczestniczyć w warsztatach dotyczących poszczególnych kultur i spróbować pyszności przygotowanych wcześniej przez rodziców z dziećmi. 

Początek roku

Pełni wakacyjnych wrażeń i zapału do pracy wróciliśmy do przedszkola, które zmieniło swój wystrój: pojawiły się nowe kolory ścian i półki, na których możemy znaleźć kolejne, interesujące materiały.  Spotkaliśmy się nie tylko ze starymi, ale także nowymi koleżankami i kolegami: w tym roku do przedszkolnych grup dołączyło:  5 Mróweczek, 6 Motylków, 8 Pszczółek oraz powoli tworzy się grupa 12 Biedronek.  Spędzamy czas na licznych zabawach integracyjnych i korzystamy z uroków jeszcze letniej pogody. Pod koniec września planujemy całodniową, pełną atrakcji wycieczkę do Sierakowa.  

Przedszkolny piknik

Jak zawsze pod koniec roku szkolnego organizujemy wielki, rodzinny piknik przedszkolny. Kolejny rok gościliśmy na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu. Piękne widoki, pogoda jak na zamówienie i pyszne jedzenie przygotowane pod okiem Pani Agnieszki, współgospodyni Wzgórza pozwoliły każdemu z nas odpocząć, dzieciom wyszaleć się na świeżym powietrzu i wszystkim zastanowić się, dlaczego tak rzadko korzystamy z takiego odpoczynku. Przejażdżki na koniu, karmienie zwierząt oraz inne atrakcje spowodowały, że 1 czerwca minął nam szybko i cudownie.

Majowe plany

Na początku miesiąca odwiedziliśmy nasze, krakowskie ZOO, a w nim nowych mieszkańców: Żyrafy i wszystkie młode, jakie urodziły się w naszym zwierzyńcu tej wiosny.

Bardzo ciekawie zapowiadały się zajęcia związane z zawodami. Do przedszkola przyjechał strażak i ratownik medyczny, aby opowiedzieć i pokazać na czym polega ich praca. Na zaproszenie jednej z mam gościliśmy w gabinecie stomatologicznym, gdzie mogliśmy się przekonać, że wizyta u dentysty może być niezwykle sympatyczna.

Tradycyjnie czwartkowe popołudnia poświęcone były zajęciom z ceramiki, edukacji przyrodniczej oraz kulturom świata: Izraelowi.

Kwietniowe wydarzenia

Wiosna już w pełni, Mróweczki posadziły w swoim ogródku nowalijki i kwiaty. Wszystkie dzieci, razem z maluchami były na przedstawieniu "Wesoła zagroda" w DK "Tęcza", czeka nas jeszcze wizyta w ZOO, aby sprawdzić jakie nowe zwierzęta tam zamieszkały. Na zajęciach przyrodniczych dowiedzieliśmy się  o kamuflażu zwierząt.

Na zajęciach ze sztuki tym razem zajęliśmy się "Moną Lisą", była ona dla nas inspiracją do szukania różnych sposobów opisywania człowieka.

Kraków Montessori School

Zainteresowanych rodziców zapraszamy na stronę szkoły oraz kontakt.

KMSchool

Plany na marzec

Bieżący miesiąc obfituje w wydarzenia: koncert dla dzieci w Filharmonii "W świecie teatru", warsztaty w Muzeum Etnograficznym "Matematyka na ludowo".

Poza tym tradycyjnie stałe cykle: przyrodniczy JAKU o mózgu, kultury świata: Grecja i Turcja oraz w ramach spotkań ze sztuką 1 obraz - wiele historii: Sandro Botticelli "Primavera".

Rekrutacja 2014/2015

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2014/2015 do grup przedszkolnych oraz grupy maluchów. Przyjmujemy karty zgłoszenia dzieci. Elementem procesu rekrutacji są warsztaty dla rodziców, mające na celu przybliżenie pedagogiki Montessori oraz organizacji przedszkola. Odbędą się 22 lutego o godz. 9.30.

1 marca 2014 r. została ogłoszona lista dzieci przyjętych do przedszkola.

Witamy na nowej stronie Przedszkola Montessori

Wraz z nowym rokiem prezentujemy nową odsłonę przedszkolnej strony www. Serdecznie zapraszamy do galerii, od nowego roku szkolnego strona wzbogaci się o panel dla rodziców.

Skontaktuj się z nami

ul. Szwedzka 68/1
30-315 Kraków


tel. 122662053
504083588