Zapisy

Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, z zachowaniem kryterium wiekowego (w pierwszej kolejności dzieci, które ukończyły trzy lata). Pierwszeństwo zapisu do Przedszkola mają dzieci regularnie chodzące na zajęcia w grupie maluchów oraz rodzeństwo dotychczasowych Przedszkolaków. Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do przedszkola proszeni są o wcześniejszy mailowy lub telefoniczny kontakt z dyrektorem przedszkola w celu umówienia spotkania oraz wypełnienie karty zapisu dziecka.

Aktualności

Początek roku

Pełni wakacyjnych wrażeń i zapału do pracy wróciliśmy do przedszkola, które zmieniło swój wystrój: pojawiły się nowe kolory ścian i półki, na których możemy znaleźć kolejne, interesujące materiały.  Spotkaliśmy się nie tylko ze starymi, ale także nowymi koleżankami i kolegami: w tym roku do przedszkolnych grup dołączyło:  5 Mróweczek, 6 Motylków, 8 Pszczółek oraz powoli tworzy się grupa 12 Biedronek.  Spędzamy czas na licznych zabawach integracyjnych i korzystamy z uroków jeszcze letniej pogody. Pod koniec września planujemy całodniową, pełną atrakcji wycieczkę do Sierakowa.  

Przedszkolny piknik

Jak zawsze pod koniec roku szkolnego organizujemy wielki, rodzinny piknik przedszkolny. Kolejny rok gościliśmy na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu. Piękne widoki, pogoda jak na zamówienie i pyszne jedzenie przygotowane pod okiem Pani Agnieszki, współgospodyni Wzgórza pozwoliły każdemu z nas odpocząć, dzieciom wyszaleć się na świeżym powietrzu i wszystkim zastanowić się, dlaczego tak rzadko korzystamy z takiego odpoczynku. Przejażdżki na koniu, karmienie zwierząt oraz inne atrakcje spowodowały, że 1 czerwca minął nam szybko i cudownie.

Majowe plany

Na początku miesiąca odwiedziliśmy nasze, krakowskie ZOO, a w nim nowych mieszkańców: Żyrafy i wszystkie młode, jakie urodziły się w naszym zwierzyńcu tej wiosny.

Bardzo ciekawie zapowiadały się zajęcia związane z zawodami. Do przedszkola przyjechał strażak i ratownik medyczny, aby opowiedzieć i pokazać na czym polega ich praca. Na zaproszenie jednej z mam gościliśmy w gabinecie stomatologicznym, gdzie mogliśmy się przekonać, że wizyta u dentysty może być niezwykle sympatyczna.

Tradycyjnie czwartkowe popołudnia poświęcone były zajęciom z ceramiki, edukacji przyrodniczej oraz kulturom świata: Izraelowi.

Kwietniowe wydarzenia

Wiosna już w pełni, Mróweczki posadziły w swoim ogródku nowalijki i kwiaty. Wszystkie dzieci, razem z maluchami były na przedstawieniu "Wesoła zagroda" w DK "Tęcza", czeka nas jeszcze wizyta w ZOO, aby sprawdzić jakie nowe zwierzęta tam zamieszkały. Na zajęciach przyrodniczych dowiedzieliśmy się  o kamuflażu zwierząt.

Na zajęciach ze sztuki tym razem zajęliśmy się "Moną Lisą", była ona dla nas inspiracją do szukania różnych sposobów opisywania człowieka.

Kraków Montessori School

Zainteresowanych rodziców zapraszamy na stronę szkoły oraz kontakt.

KMSchool

Plany na marzec

Bieżący miesiąc obfituje w wydarzenia: koncert dla dzieci w Filharmonii "W świecie teatru", warsztaty w Muzeum Etnograficznym "Matematyka na ludowo".

Poza tym tradycyjnie stałe cykle: przyrodniczy JAKU o mózgu, kultury świata: Grecja i Turcja oraz w ramach spotkań ze sztuką 1 obraz - wiele historii: Sandro Botticelli "Primavera".

Rekrutacja 2014/2015

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2014/2015 do grup przedszkolnych oraz grupy maluchów. Przyjmujemy karty zgłoszenia dzieci. Elementem procesu rekrutacji są warsztaty dla rodziców, mające na celu przybliżenie pedagogiki Montessori oraz organizacji przedszkola. Odbędą się 22 lutego o godz. 9.30.

1 marca 2014 r. została ogłoszona lista dzieci przyjętych do przedszkola.

Witamy na nowej stronie Przedszkola Montessori

Wraz z nowym rokiem prezentujemy nową odsłonę przedszkolnej strony www. Serdecznie zapraszamy do galerii, od nowego roku szkolnego strona wzbogaci się o panel dla rodziców.

Skontaktuj się z nami

ul. Szwedzka 68/1
30-315 Kraków


tel. 122662053
504083588